رياست سازمان صدا و سيمای جمهوری اسلامی ايران در دوحه قطر تاکيد کرد :


عزت الله ضرغامی

 در گفت‌وگو با شبکه خبری الجزيره:
- خطر شبكه‌های ماهواره‌يی اباحی گر از هزاران بمب اتمی بيشتر است
- آمريكا در موضوع هسته‌يی ايران درانزوای كم نظيری قرار گرفته است.

رياست سازمان صدا و سيما در گفت‌وگو با شبكه‌ی الجزيره قطر سياست‌های مقامات گذشته و كنونی آمريكا را برای ملت‌های جهان خطرناك دانست.

عزت‌الله ضرغامي با اشاره به اينكه آمريكا پيش از اين با سو استفاده از فناوري و پيشرفت‌هاي علمي هزاران نفر از مردم ژاپن را در شهرهاي ناكازاگي و هيروشيما قتل‌عام كرده است، افزود: مقامات اين كشور امروز نيز با سو استفاده از فناوري‌هاي علمي ده‌ها شبكه‌ي ماهواره‌يي تلويزيوني مستهجن ايجاد كرده و با بهره‌گيري از آنها ده‌ها ميليون تن از جوانان كشورهاي مختلف را به تباهي كشانده‌اند.

رييس سازمان صدا و سيما با اشاره به اينكه خطر شبكه‌هاي ماهواره‌يي اباحي گر، از هزاران بمب اتمي نيز بيشتر است، گفت: اين شبكه‌ها سلامت جوانان را تهديد و بنيان خانواده را متلاشي مي‌كند.

ضرغامي افزود: مقامات آمريكايي با بهانه‌هاي مختلف مي‌كوشند جلوي پيشرفت ديگر كشورها را كه با آنها هماهنگ نيستند، بگيرند و با بهره‌گيري از تبليغات رسانه‌يي به اهداف مورد نظر خود برسند.

رييس سازمان صدا و سيما گفت: آنچه آمريكا از آن هراس دارد و مي‌كوشد، مجامع بين‌المللي را تحت فشار قرار دهد آگاهي افكار عمومي و اطلاعات مردم درباره‌ي حقانيت جمهوري اسلامي ايران در زمينه برنامه‌ي هسته‌يي است.

ضرغامي افزود: امروز جهانيان بيش از هر زماني مي‌دانند كه فعاليت‌هاي هسته‌يي ايران صلح آميز و در جهت ارتقاي علم و فناوري است.

وي با اشاره به اينكه مسايل هسته‌يي ايران به وضع شفافي رسيده است، اظهار داشت: تاكيد اجلاس غير متعهد‌ها كه حدود دو سوم كشورهاي جهان هستند بر حمايت از فعاليت‌هاي صلح آميز هسته‌يي ايران تاييدي بر اين موضوع است و فكر مي‌كنيم آمريكا در انزواي كم نظيري قرار گرفته است.

ضرغامي گفت: بر اين باوريم كه تمامي راستي آزمايي‌هايي كه ضروري بوده انجام شده و بيش از هر زمان ديگري آژانس بين‌المللي انرژي اتمي با بازرسي‌هايي كه انجام داده هر گونه انحراف در فعاليت‌هاي هسته‌يي جمهوري اسلامي ايران را رد كرده است.

/>

وي با اشاره به آخرين مذاكرات ميان دبير شوراي عالي امنيت ملي ايران و خاوير سولانا اعلام كرد: اين مذاكرات بسيار موفقيت آميز بوده است و هر دو طرف نيز تاكيد كرده‌اند كه مذاكرات سازنده است و به نتايج مثبت و مشتركي مي‌انجامد و افق همه راستي آزمايي‌هاي مربوط به فعاليت‌هاي هسته‌يي ايران به كلي روشن است و در صحنه بين‌المللي نيز فاصله‌اي جدي ميان آمريكا و كشورها ايجاد شده است. />

ضرغامي هم چنين هدف از سفر خود به قطر را گسترش همكاري‌هاي رسانه‌يي با اين كشور اعلام كرد و گفت: امروز رسانه‌ها نقش مهمي در مناسبات بشري و رويدادها دارند و در واقع افكار عمومي و قضاوت مردم در جهان بر اساس گزارش‌هايي است كه رسانه‌ها منعكس مي‌كنند.

/>

/>/>

/>/>/>

/ 0 نظر / 8 بازدید