رياست سازمان صدا و سيمای جمهوری اسلامی ايران در دوحه قطر تاکيد کرد :

*IRIB* سازمان صدا و سيماي جمهوري اسلامي ايران *IRIB*
سید عزت الله ضرغامی خواستار سرمايه گذاری و همکاری مشترك كشورهای جهان اسلام برای توليد فيلم و سريال مناسب شد.

رياست سازمان صدا و سيمای جمهوری اسلامی ايران گفت : سرمايه‌گذاری و همكاری مشترك كشورهای اسلامی در زمينه توليد فيلم و سريال مناسب برای تغذيه افكار عمومی جهان اسلام ضروری است.


"عزت‌الله ضرغامي" در گفت و گو با خبرنگاران رسانه‌ها و مطبوعات قطر، افزود:
سرمايه‌گذاري گسترده غرب و فعاليت شبكه‌هاي متعدد انحرافي با سرمايه‌گذاري شركت‌هاي صهيونيستي و آمريكايي با هدف ترويج ابتذال و فساد در جوامع اسلامي صورت مي‌گيرد.

به گزارش روز يكشنبه سفارت جمهوري اسلامي ايران در دوحه، ضرغامي با اشاره به موج جديد توهين به مقدسات اسلامي در غرب، بر ضرورت تدوين استراتژي مشترك اسلامي و عربي جهت مقابله با اين تهاجم فرهنگي و تبليغاتي تاكيد كرد.

وي گفت: ايران توانمندي توليد سالانه بيش از ‪ ۱۰۰‬فيلم را دارد و به همين خاطر جزء پنج كشور برتر جهان در اين زمينه محسوب مي‌شود.

ضرغامي افزود: با توجه به شرايط موجود، سازمان صدا و سيماي جمهوري اسلامي ايران آماده پخش فيلم‌ها و سريال‌هاي توليدي خود از شبكه‌هاي عربي بويژه در كشور قطر است.

وي در تشريح برنامه‌هاي اين سازمان در خصوص اطلاع‌رساني به زبان عربي گفت:
ايجاد و فعاليت شبكه‌هاي مختلف به زبان عربي بويژه فعاليت شبكه خبري العالم و شبكه عمومي الكوثر و سيماي مستقل قرآن و فعاليت‌هاي بخش عربي راديو برون مرزي در اين راستا بوده است.

رييس صدا و سيماي جمهوري اسلامي ايران در سفر به كشور قطر ضمن بازديد از شبكه تلويزيوني الجزيره با "شيخ حمد بن ثامر آل ثاني" رييس سازمان راديو و تلويزيون قطر ديدار و گفت و گو كرد

/ 0 نظر / 7 بازدید