صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران

مهندس سید عزت الله ضرغامی در مجتمع آموزشی رفاهی زیبا کنار اعلام کرد :

  تامین بودجه 700 میلیاردی تومانی رسانه ملی از طریق پخش آگهی‌ های بازرگانی

سخنرانی ضرغامی در یازدهمین اجلاس سراسری فناوری رسانهرئیس رسانه ملی از تامین نیمی از بودجه صدا و سیما (700 میلیارد تومان) از طریق پخش پیام‌های بازرگانی خبر داد و گفت: بیشترین مشکلات نظارتی فیلم‌هایی که از تلویزیون پخش می‌شود، مربوط به فیلم‌های سینمایی است.

سخنرانی ضرغامی در یازدهمین اجلاس سراسری فناوری رسانهمهندس سید عزت‌الله ضرغامی رئیس رسانه ملی شب گذشته در حاشیه مراسم قدردانی از برگزیدگان یازدهمین اجلاس سراسری فناوری رسانه در جکع خبرنگاران در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه تبلیغات تلویزیون مدتی است به سمت تبلیغ‌هایی نظیر تبلیغات شبکه‌های ماهواره‌ای رفته، گفت: سازمان صداوسیما نیمی از اعتباراتی که برای اداره سازمان نیاز دارد، از طریق درآمدهای بازرگانی‌اش است و من فکر می‌کنم هیچ دستگاهی این توانمندی را ندارد که بخش بزرگی ‌از بودجه خود را که بالغ بر 700 میلیارد تومان می‌شود را از طریق درآمدهای خود کسب کند. 

 

یازدهمین اجلاس سراسری فناوری رسانه در زیباکنارهمین مقدار که باید از طریق درآمدهای خود کسب کند، در واقع تبلیغاتی است که مجانی انجام می‌دهد. بسیاری از نهادهای تبلیغی و دینی که تبلیغات آن‌ها در همان باکس مربوط به تبلیغات بازرگانی پخش می‌شود، در ساعات پر‌بیننده به همان میزان هم مجانی پخش می‌شوند اما به همان میزان هم کسب درآمد در این سطح کار بالا است.

مصاحبه خبرنگاران با ضرغامی در یازدهمین اجلاس سراسری فناوری رسانهوی افزود: تقریبا چند صد میلیارد تومان تبلیغ هم به خاطر ضوابط نظارتی که داریم، پخش نمی‌کنیم. خیلی از کالاها در کشور هستند که تولید می‌شوند، بخشی از آن هم ممکن است شرکت‌های خارجی و بخشی هم داخلی باشند که به خاطر نوع ضوابطی که ما داریم، این تبلیغات را پخش نمی‌کنیم. اما طبق ضوابط خودمان آن چارچوب‌هایی که یک کالا از وزارت بهداشت و درمان پروانه می‌گیرد، آرم استاندارد و مجوزهای کلی و قانونی دارد و مشمول بعضی از بحث‌های نظارتی ما نمی‌شود، همه جزو کارهای تبلیغاتی ما می‌شود و این مورد هم که شما می‌گویید من در جریان نیستم.یازدهمین اجلاس سراسری فناوری رسانه در زیباکنار

نویسنده : محمود رضا حسنلو : ٤:۳٢ ‎ب.ظ ; پنجشنبه ۱۸ آبان ۱۳٩۱
Comments نظرات () لینک دائم