صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران

رياست سازمان صدا و سيمای جمهوری اسلامی ايران در دوحه قطر تاکيد کرد :


عزت الله ضرغامی

 در گفت‌وگو با شبکه خبری الجزيره:
- خطر شبكه‌های ماهواره‌يی اباحی گر از هزاران بمب اتمی بيشتر است
- آمريكا در موضوع هسته‌يی ايران درانزوای كم نظيری قرار گرفته است.

رياست سازمان صدا و سيما در گفت‌وگو با شبكه‌ی الجزيره قطر سياست‌های مقامات گذشته و كنونی آمريكا را برای ملت‌های جهان خطرناك دانست.

عزت‌الله ضرغامي با اشاره به اينكه آمريكا پيش از اين با سو استفاده از فناوري و پيشرفت‌هاي علمي هزاران نفر از مردم ژاپن را در شهرهاي ناكازاگي و هيروشيما قتل‌عام كرده است، افزود: مقامات اين كشور امروز نيز با سو استفاده از فناوري‌هاي علمي ده‌ها شبكه‌ي ماهواره‌يي تلويزيوني مستهجن ايجاد كرده و با بهره‌گيري از آنها ده‌ها ميليون تن از جوانان كشورهاي مختلف را به تباهي كشانده‌اند.

رييس سازمان صدا و سيما با اشاره به اينكه خطر شبكه‌هاي ماهواره‌يي اباحي گر، از هزاران بمب اتمي نيز بيشتر است، گفت: اين شبكه‌ها سلامت جوانان را تهديد و بنيان خانواده را متلاشي مي‌كند.

ضرغامي افزود: مقامات آمريكايي با بهانه‌هاي مختلف مي‌كوشند جلوي پيشرفت ديگر كشورها را كه با آنها هماهنگ نيستند، بگيرند و با بهره‌گيري از تبليغات رسانه‌يي به اهداف مورد نظر خود برسند.

رييس سازمان صدا و سيما گفت: آنچه آمريكا از آن هراس دارد و مي‌كوشد، مجامع بين‌المللي را تحت فشار قرار دهد آگاهي افكار عمومي و اطلاعات مردم درباره‌ي حقانيت جمهوري اسلامي ايران در زمينه برنامه‌ي هسته‌يي است.

ضرغامي افزود: امروز جهانيان بيش از هر زماني مي‌دانند كه فعاليت‌هاي هسته‌يي ايران صلح آميز و در جهت ارتقاي علم و فناوري است.

وي با اشاره به اينكه مسايل هسته‌يي ايران به وضع شفافي رسيده است، اظهار داشت: تاكيد اجلاس غير متعهد‌ها كه حدود دو سوم كشورهاي جهان هستند بر حمايت از فعاليت‌هاي صلح آميز هسته‌يي ايران تاييدي بر اين موضوع است و فكر مي‌كنيم آمريكا در انزواي كم نظيري قرار گرفته است.

ضرغامي گفت: بر اين باوريم كه تمامي راستي آزمايي‌هايي كه ضروري بوده انجام شده و بيش از هر زمان ديگري آژانس بين‌المللي انرژي اتمي با بازرسي‌هايي كه انجام داده هر گونه انحراف در فعاليت‌هاي هسته‌يي جمهوري اسلامي ايران را رد كرده است.

وي با اشاره به آخرين مذاكرات ميان دبير شوراي عالي امنيت ملي ايران و خاوير سولانا اعلام كرد: اين مذاكرات بسيار موفقيت آميز بوده است و هر دو طرف نيز تاكيد كرده‌اند كه مذاكرات سازنده است و به نتايج مثبت و مشتركي مي‌انجامد و افق همه راستي آزمايي‌هاي مربوط به فعاليت‌هاي هسته‌يي ايران به كلي روشن است و در صحنه بين‌المللي نيز فاصله‌اي جدي ميان آمريكا و كشورها ايجاد شده است.

ضرغامي هم چنين هدف از سفر خود به قطر را گسترش همكاري‌هاي رسانه‌يي با اين كشور اعلام كرد و گفت: امروز رسانه‌ها نقش مهمي در مناسبات بشري و رويدادها دارند و در واقع افكار عمومي و قضاوت مردم در جهان بر اساس گزارش‌هايي است كه رسانه‌ها منعكس مي‌كنند.

نویسنده : محمود رضا حسنلو : ۱۱:۱۸ ‎ب.ظ ; یکشنبه ٢ مهر ۱۳۸٥
Comments نظرات () لینک دائم