صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران

حضور جناب آقای مهندس سید عزت الله ضرغامی در پانزدهمین نشست سراسری افق رسانه

پانزدهمین نشست سراسری افق رسانه با حضور معاونین ، مدیران کل و مسئولان رسانه ملی در مرکز همایش‌ های بین المللی سازمان صدا وسیمای جمهوری اسلامی ایران برگزار شد .

در این نشست وظایف رسانه ملی در نهادینه کردن اصل همت مضاعف و کار مضاعف و فرهنگ‌سازی برای تحقق آن در جامعه مورد بررسی قرار گرفت.
رئیس سازمان صدا و سیما هدف اصلی این نام‌گذاری را قرار گرفتن کشور در مسیر توسعه و پیشرفت سریع جهشی دانست و افزود: دور نگه‌داشتن جامعه از حواشی غیرضرور و بعضاً دشمن ساخته و پرداختن به متن و اصل مطالبات و نیازهای مردم از جمله وظایف مدیران و هنرمندان رسانه ملی است.

آقای ضرغامی افزایش خودباوری ملی و مقابله با روحیه خودباختگی از طریق معرفی افتخارات و دستاوردهای علمی و صنعتی کشور، ترویج فرهنگ همت و کار در تمامی ساختارهای رسانه، رویکرد فرآیند محور به جای محصول محور در تولیدات، اصلاح نگرش نامطلوب و تلاش در جهت رفع موانع موجود، هدایت جامعه به سمت کارهای مولد و کارآفرین بجای مشاغل واسطه‌ای و کاذب، فرهنگ‌سازی در برنامه‌های کودک و نوجوان و معرفی الگوها و تجربیات موفق را از دیگر وظایف هنرمندان و برنامه‌سازان رسانه ملی ذکر کرد.
رئیس سازمان صدا و سیما وظیفه اصلی مدیران کشور در سال جدید را بلند نظری معقول براساس حداکثر توانمندی‌های موجود در تعیین اهداف، بسیج تمامی ظرفیت‌ها و امکانات برای تحقق آن، ایجاد هم‌گرائی و انسجام سازمانی و انگیزه بخشی به کارکنان جهت کار بیشتر و متراکم‌تر دانست.
در این نشست همچنین برنامه‌ها و وظایف رسانه ملی در خصوص مهم‌ترین مسائل پیش‌روی جامعه از جمله طرح هدفمند کردن یارانه ها، مسئله حجاب و عفاف در جامعه، ضرورت ترویج گسترده‌تر اندیشه‌های امام خمینی (ره)، سیاست‌های کلی نظام در حوزه نظام اداری، هنجارهای اجتماعی، پاسخگویی به نیازهای دینی جامعه و ضرورت نوآوری در این حوزه بویژه از طریق طرح آراء و نظرات شهید آیت ا... مطهری و همچنین اوقات فراغت نوجوانان در ایام تابستان برای شرکت کنندگان تشریح شد.

منبع خبر :

حوزه ریاست محترم سازمان صدا و سیما

نویسنده : محمود رضا حسنلو : ٩:٢٠ ‎ب.ظ ; چهارشنبه ۸ اردیبهشت ۱۳۸٩
Comments نظرات () لینک دائم