صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران

مجيد رجبي معمار

مديرشبكه پنجم سيما:
بيش از 3هزار كانال تلويزيونی بين‌المللی در كشور قابل دريافت است.

مدير شبكه پنج سيما اعلام كرد: هم‌اكنون سه هزار و 500 كانال تلويزيوني بين‌المللي در كشور قابل دريافت است و امواج راديويي قابل دريافت نيز بر اين تعداد افزوده مي‌شود.

مجيد رجبي معمار در آيين تقدير از 150 خبرنگار بسيجي فعال استان تهران با تاكيد بر اين‌كه رقابت در بحث خبر و اطلاع‌رساني تبديل به چنگ رسانه‌اي در عرصه بين‌املل شده است، گفت: امروزه 35 كانال ماهواره‌اي تلويزيوني در خارج از كشور عليه انقلاب اسلامي و كشور ايران فعاليت مي‌كنند كه تعدادي از آن‌ها در آمريكا و اروپا و برخي نيز در كشورهاي مجاور قرار دارند.

رجبي‌معمار خاطر نشان كرد: اين كانال‌ها با توليد برنامه‌هاي مبتذل اخلاقي و فريبنده روي افكار پاك جوانان تاثير مي‌گذارند.

وي با تاكيد بر اين‌كه اصحاب رسانه در اين فضاي سخت و عجيب فعاليت مي‌كنند خاطرنشان كرد: هم‌اكنون در داخل كشور عرصه رسانه نيز بسيار گسترده شد و خبرگزاري و مطبوعات داخلي فعاليت مطلوبي از خود نشان مي‌دهند.

رجبي‌معمار با اشاره به اين‌كه نيروي عظيم و متعهد بسيج مي‌تواند در عرصه رسانه‌اي كشور موفق عمل كند، تصريح كرد: وجود 13 ميليون بسيجي دركشور نيروي بسيارقوي و متعهد و با مسووليتي است كه با حضور در تمام نقاط كشور مي‌تواند در گستره فعاليت‌هاي رسانه‌اي و اطلاع‌رساني كشور گام‌هاي موثري بردارد.

مدير شبكه پنج سيما توان و امكان و قدرت سازماندهي بسيج در حد كل جمعيت كشور دانست و گفت: بعد فعاليت‌هاي بسيج بايد با اطلاع‌رساني قوي و مناسب برجسته سازي شود و اين بيشتر وظيفه خبرنگاران بسيجي است كه داخل بدنه بسيج هستند است.

وي در پايان يادآور شد: درعين حال بايد اين اطلا‌ع‌رساني بايد با بصيرت متعهدانه، با احساس مسووليت فراوان حرفه‌اي باشد و در اين مورد بايد خبرنگاران اين حوزه آموزش‌هاي لازم را ببينند.

نویسنده : محمود رضا حسنلو : ۱۱:٢۸ ‎ق.ظ ; شنبه ۱ دی ۱۳۸٦
Comments نظرات () لینک دائم