صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران

رياست محترم سازمان صدا و سيمای جمهوری اسلامی ايران

سید عزت الله ضرغامی : برای اصلاح فرهنگ مصرف انرژی برنامه‌ سازی می ‌كنيم .

 

راهكارهای تحقق اهداف كلان كشور در حوزه صنعت نفت و گاز و چالش‌های پيش رو دراين بخش در نشست مشترك مديران وزارت نفت و سازمان صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران بررسی شد.

در اين نشست كه صبح امروز ـ 18 ارديبهشت ماه ـ در ادامه نشست‌هاي تخصصي رسانه ملي و دستگاه‌هاي اجرايي براي افزايش تعامل وهمكاري مشترك در سالن کنفرانس حوزه ریاست سازمان صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران برگزار شد، وزيري هامانه - وزير نفت - با ارايه گزارشي از آخرين تحولات و دستاوردهاي صنعت ملي نفت و گاز كشور برخي چالش‌ها در حوزه توليد و مصرف انرژي را تشريح كرد.

وي مصرف غير طبيعي و بي‌رويه فرآورده‌هاي نفتي و انرژي را از مشكلات اساسي وموانع عمده توسعه كشور برشمرد و خاطرنشان كرد: رفع اين معضل و اصلاح فرهنگ مصرف، نيازمند عزم ملي است.

او با اشاره به افزايش روبه رشد شكاف توليد و مصرف انرژي در كشور گفت: در صورت ادامه روند فعلي تا چند سال آينده تمامي ظرفيت توليد نفت كشور هم پاسخگوي نياز داخلي نخواهد بود.

وزير نفت، در بخش ديگري از سخنان خود در اين نشست با تشريح دستاوردهاي جديد صنعت نفت،گاز و پتروشيمي در كشور گفت: در يك و نيم سال اخير بيش از 7 ميليارد دلار قرارداد جديد در اين حوزه امضا شده است.

وزير هامانه همچنين از افزايش 13 ميليون تني محصولات پتروشيمي تا پايان سال خبر داد و گفت: علاوه بر طرح‌هاي توسعه ظرفيت‌هاي پالايشگاه‌هاي موجود كشور، مراحل احداث سه پالايشگاه جديد نيز آغاز شده است.

اجراي 18 طرح بزرگ گازي در كشور، احداث 10 خط جديد انتقال فشار قوي، رشد 10 درصدي توليد گاز در كشور و كشف ذخاير جديد نفت و گاز هم از ديگر اخبار خوش حوزه صنعت نفت و گاز بود كه مديران اين صنعت در نشست مشترك با رسانه ملي مطرح كردند.

«انعكاس دستاوردها و موفقيت‌هاي بزرگ صنعت نفت و گاز» و «اطلاع‌رساني درباره توانمندي‌هاي اميدبخش در اين حوزه» از جمله خواسته‌هاي مسوولان وزارت نفت از رسانه ملي بود.

رياست سازمان صدا و سيمای جمهوری اسلامی ایران نيز در اين نشست با اشاره به اهميت صنعت نفت در توسعه كشور و تحقق اهداف كلان ملي بر آمادگي رسانه ملي براي همكاري همه جانبه در راستاي تحقق اين اهداف تاكيد كرد.

مهندس سید عزت الله ضرغامی همچنين با طرح پيشنهاد تشكيل كميته مشترك اطلاع‌رساني ملي و وزارت نفت گفت:سازمان صدا و سيمای جمهوری اسلامی ایران آمادگي دارد براي تبيين اهداف انرژي، اصلاح فرهنگ مصرف و اطلاع‌رساني مناسب از پيشرفت‌هاي صنعت ملي نفت و گاز، توليدات راديويي و تلويزيوني مشتركي را تهيه و پخش كند.

نویسنده : محمود رضا حسنلو : ۸:٥٢ ‎ب.ظ ; سه‌شنبه ۱۸ اردیبهشت ۱۳۸٦
Comments نظرات () لینک دائم