صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران

در ديدار رييس سازمان صدا و سيما و وزير امور خارجه سوريه عنوان شد:

بايد فضای لازم برای وحدت بيشتر و انسجام ملت‌های مسلمان فراهم شود

  

رييس سازمان صدا و سيماي جمهوري اسلامي ايران در ديدار وزير امور خارجه سوريه گفت: وظيفه ايران و سوريه براي استحكام وحدت بين مسلمانان دوچندان است.

سيدعزت‌الله ضرغامي در ديدار وليدالمعلم از مقامات اين كشور براي برگزاري باشكوه اجلاس بين‌المللي رسانه‌هاي جهان اسلام در حمايت از مردم فلسطين قدرداني كرد و گفت: با توجه به حضور گسترده دست‌اندركاران رسانه‌هاي جهان اسلام و ديگر كشورها در اين اجلاس، وظيفه ايران و سوريه براي استحكام وحدت بين مسلمانان دوچندان مي‌شود.

وي وحدت و انسجام مسلمانان را امري ضروري خواند و با اشاره به رهنمودهاي هميشگي مقام معظم رهبري به روساي كشورهاي اسلامي مبني بر حفظ وحدت ملل مسلمان خاطرنشان كرد: شايسته است در نشست‌هايي چون اجلاس بين‌المللي رسانه‌هاي جهان اسلام در حمايت از مردم فلسطين فضاي لازم براي وحدت بيشتر و انسجام ملت‌هاي مسلمان در مقابل توطئه‌هاي دشمنان عليه اسلام، ايجاد شود.

هم‌چنين وزير امور خارجه سوريه در اين ديدار نقش جمهوري اسلامي ايران را در تحولات منطقه و جهان اسلام نقشي محوري خواند و ابراز اميدواري كرد كه با حمايت‌هاي بيشتر جمهوري اسلامي ايران و همراهي ساير ملل مسلمان، جهان اسلام بتواند به اهدافش برسد.

نویسنده : محمود رضا حسنلو : ۱٢:۱٤ ‎ق.ظ ; پنجشنبه ۱۳ اردیبهشت ۱۳۸٦
Comments نظرات () لینک دائم