صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران

رييس سازمان صدا و سيما در سوريه:

جهان اسلام و عرب با وحدت به دوران افتخارات خود بازگردند

         

رييس سازمان صدا و سيماي جمهوري اسلامي ايران در ادامه سفر خود به سوريه روز سه‌شنبه در يكي از نشست‌هاي موضوعي سومين اجلاس رسانه‌هاي جهان اسلام در حمايت از مردم فلسطين درباره چگونگي نگرش رسانه‌هاي كشورهاي غربي به حقوق ملت‌ها در دستيابي به فن‌آوري صلح‌آميز هسته‌يي سخنراني كرد.

سيد عزت‌الله ضرغامي با بيان روند شكل گيري موفقيت ملت ايران در دستيابي به فن‌آوري صلح‌آميز هسته‌يي گفت: بازرسان سازمان انرژي هسته‌يي تاكنون بيش از 5000 نفر - ساعت از تاسيسات هسته‌يي جمهوري اسلامي ايران بازديد كرده‌اند و البرادعي بارها درستي‌آزمايي اين فعاليت‌ها را تاييد كرده است؛ اما برخلاف اعلام درست بودن حركت هسته‌يي جوانان ايراني هر بار فشار رسانه‌هاي غربي عليه اين حركت رو به جلو بيشتر شده است.

وي تاكيد كرد: موفقيت جمهوري اسلامي ايران در دستيابي به فن‌آوري هسته‌يي تنها منحصر به ملت ايران نيست؛ بلكه دستاوردي براي همه بشريت و الگويي براي همه كشورهايي است كه به ويژه در سال‌هاي گذشته تمايل پيدا كرده‌اند تا راه خودشان را مستقل از قدرتمندان بپيمايند.

رييس سازمان صدا و سيماي جمهوري اسلامي ايران تصريح كرد: كساني كه با در اختيار داشتن 3000 كلاهك هسته‌يي خود در جايگاه متهم قرار دارند ما را براي دستيابي به فن‌آوري صلح‌آميز به منظور پيشرفت كشورمان متهم مي‌كنند.

ضرغامي افزود: اگرچه رسانه‌هاي اسلامي در حمايت از اين حق مسلم ملت ايران به درستي حمايت نكردند، اما ملت ايران با شجاعت و مقاومت خود در برابر تهديدهاي پوشالي توانست براي به دست آوردن اين حق به پيروزي دست يابد.

همچنين رييس رسانه ملي كشورمان تصريح كرد: هاليوود از همان آغاز فعاليت خود با هدف تحقير ملت هاي عرب و مسلمان فيلم‌سازي با فيلم‌هايي چون بنهور را آغاز كرد و اين روند با ساخت فيلم‌هاي مانند دلتا فورس عليه كساني كه مي‌خواستند روي پاي خودشان بايستند ادامه يافت.

وي خاطرنشان كرد: جهان اسلام و عرب بايد در سالي كه رهبر معظم انقلاب ايران آن را سال وحدت و انسجام اسلامي اعلام كرده است از طريق وحدت با يكديگر درصدد بازگرداندن دوره افتخارات خود برآيند.

رييس سازمان صدا و سيماي جمهوري اسلامي ايران پس از اين سخنراني با تعدادي از رهبران گروه‌هاي فلسطيني ديدار و درباره‌ي تحولات اين سرزمين گفتگو خواهد كرد.

نویسنده : محمود رضا حسنلو : ۱٢:۱۱ ‎ق.ظ ; پنجشنبه ۱۳ اردیبهشت ۱۳۸٦
Comments نظرات () لینک دائم