صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران

رياست محترم سازمان صدا و سيمای جمهوری اسلامی ايران وارد دمشق شد

سید عزت الله ضرغامی در راس هیئت بلند پایه ی رسانه ای وارد دمشق پایتخت سوریه شد.

 

رياست محترم سازمان صدا و سيمای جمهوری اسلامی ایران امروز دوشنبه ـ 10 ارديبهشت ماه ـ در مراسم آغاز سومين اجلاس بين‌المللی رسانه‌های جهان اسلام در حمايت از مردم فلسطين در دمشق شركت می‌كند و سخنرانی خواهد کرد .

   

موضوع سخنرانی جناب آقای مهندس سید عزت‌ الله ضرغامی در اين همايش بزرگ، «بررسي چگونگي نگرش رسانه‌هاي غربي به حق استفاده ملت‌ها از فن‌آوري صلح‌آميز هسته‌يي» است.

هم‌چنين ریاست محترم سازمان صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران و هيات همراه در اين سفر علاوه بر ديدار با شماري از مسوولان ديگر رسانه‌هاي شركت كننده در اجلاس، با مقامات بلند پايه سوري نيز ديدار و درباره مسائل رسانه‌يي در جهان به ويژه جهان اسلام و هم‌چنين تحولات منطقه گفت‌وگو خواهد كرد.

سومين اجلاس بين‌المللي رسانه‌هاي جهان اسلام در حمايت از مردم فلسطين با حضور بيش از هزار تن از رسانه‌هاي كشورهاي اسلامي تا دوازدهم ارديبهشت ماه در دمشق ادامه خواهد يافت و موضوعاتي مانند «رسانه‌هاي عربي از رعايت اصول حرفه‌يي تا تعهد به آرمانهاي ملي»، «مفهوم فرهنگ مقاومت در رسانه‌هاي عربي»، «امنيت اطلاع‌رساني در جهان عرب» و هم‌چنين موقعيت آرمان فلسطين در رسانه‌هاي عربي و اسلامي مطرح و بررسي خواهد شد.

ميزگردهاي قوانين بين‌المللي براي فعاليت رسانه‌هاي جهان و ضرورت تدوين قانون مستقلي براي رسانه‌هاي عربي و اسلامي، همچنين ميزگرد قدس شريف و مسجد‌الاقصي در نگاه رسانه‌ها از جمله فعاليت‌هاي روز دوم اين اجلاس خواهد بود.

در سومين روز اين همايش علاوه بر تاييد مصوبه‌ها و قرائت بيانيه پاياني،شركت كنندگان ضمن عزيمت به شهر آزاد شده قنيطره اعلاميه جولان را اعلام خواهند كرد.

نویسنده : محمود رضا حسنلو : ٢:٥۸ ‎ب.ظ ; دوشنبه ۱٠ اردیبهشت ۱۳۸٦
Comments نظرات () لینک دائم