صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران

در جمع مديران کل سازمان صدا و سيمای جمهوری اسلامی ايران مطرح شد :

تشكيل ستاد راهكارهای اجرايی اصل مهم (44) قانون اساسی در سازمان صدا و سيمای جمهوری اسلامی ایران  
گزارشی از سخنان آقامحمدی و علی دارابی

معاونت امور مجلس و استان‌های سازمان صدا و سيمای جمهوری اسلامی ایران از تشكيل ستاد بررسی راهكارهای اجرای اصل مهم 44 قانون اساسی در رسانه ملی خبر داد .

علي دارابی در ششمين همايش مديران كل مراکز استان های سازمان صدا و سيمای جمهوری اسلامی ایران در آبادان افزود: به اين منظور فعاليت‌های پژوهشی و آموزشی نيز در سازمان صدا و سيمای جمهوری اسلامی ایران افزايش خواهد يافت.

وي با بيان اين‌كه صد و شش شبكه راديويي و تلويزيوني صدا و سيماي جمهوري اسلامي ايران به 31 زبان فراملي برنامه پخش مي‌كند، گفت: از اين تعداد 70 شبكه در مراكز استان‌ها فعال است.

معاون امور مجلس و استان‌هاي سازمان صدا و سيما افزود: امسال در مراكز استان‌ها حدود 22 هزار ساعت برنامه‌ي تلويزيوني و 104 هزار و 819 ساعت برنامه‌ي راديويي توليد شده است كه فعاليت چشم‌گير قابل قبولي است.

علي دارابي هم‌چنين با اشاره به ساخت 50 فيلم سينمايي در مراكز صدا و سيماي استان‌ها رويكرد جديد رسانه‌ي ملي را توجه به صدا و سيماي مراكز و توليدات آن برشمرد.

وي با اشاره به پيش‌بيني تصويب 50 درصد از سه درصد بودجه توسعه استاني برابر تبصره 12 در كميسيون تلفيق مجلس شوراي اسلامي براي فعاليت‌هاي صدا و سيما در سال آينده گفت: اميدواريم با حمايت نمايندگان محترم در صحن علني اين اقدام بتواند در پوشش صدا و سيماي مراكز استان‌ها گره‌گشا باشد.

معاون امور مجلس و استان‌ها هم‌چنين در نشست پاياني مديران كل صدا و سيماي مراكز استان‌ها تاكيد كرد: صدا و سيماي جمهوري اسلامي ايران حافظ و مروج ارزش‌هاي اصيل ديني و ملي است.

براساس اين خبر ، عضو مجمع تشخيص مصلحت نظام در همايش مديران كل مراكز صدا و سيما در آبادان با اشاره به سوابق طولاني بحث و بررسي اجراي اصل 44 قانون اساسي افزود: اين طرح پس از بررسي چندين ساله در قواي سه‌گانه، مراكز علمي و تحقيقاتي كشور در مجمع تشخيص مصلحت نظام تصويب شد.

آقا محمدي، اجراي اصل 44 را به شكست حصر آبادان كه نقطه‌ي عطفي در پيروزي ايران در جنگ تحميلي بود تشابه كرد و گفت: اين اصل مبناي تغييرات اقتصادي كشور است كه اجراي صحيح آن به ترويج و فرهنگ‌سازي براي تغيير نگرش و فرهنگ اقتصادي نياز دارد.

مشاور عالی رياست سازمان صدا و سيمای جمهوری اسلامی ایران با اشاره به فاصله 17 برابري دهك پايين و بالاي كشور تصريح كرد: اجراي اين طرح اين فاصله را كم خواهد كرد و بيش از 90 ميليارد دلار در حوزه‌هاي مختلف دولتي و استان‌ها توزيع خواهد شد.

آقامحمدي تاكيد كرد: اگر توليد ثروت در كشور صورت نگيرد روند توسعه به كندي پيش خواهد رفت كه بايد با كمك به سرمايه‌گذاران داخلي زمينه‌ي توليد ثروت مشروع را در كشور بالا ببريم.

عضو مجمع تشخيص مصلحت نظام در ادامه با اشاره به نتايج اجراي اصل 44 قانون اساسي تصريح كرد: اجراي كامل اين طرح به جابه‌جايي ثروت و منابع اقتصادي منتهي خواهد شد و بي‌شك مخالفان بسياري خواهد داشت.

وي مخالفان اين طرح را از مخالفان نظام جمهوري اسلامي، مخالفان دولت فعلي و افراد ذي‌نفع عنوان كرد و افزود: همه‌ي رسانه‌ها به‌ويژه رسانه‌ي صدا و سيما بايد با توليد برنامه‌هايي تحليلي و تحقيقي و با استفاده از كارشناسان اقتصادي اين موضوع را به عنوان مطالبات به‌حق مردم و رهبري تشريح، تبيين و دنبال كنند.

نویسنده : محمود رضا حسنلو : ٧:۳۱ ‎ب.ظ ; شنبه ۱٩ اسفند ۱۳۸٥
Comments نظرات () لینک دائم