صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران

رياست سازمان صدا و سيمای جمهوری اسلامی ايران در جمع مديران ارشد سازمان :

تاکید مهندس ضرغامی

بر تولید برنامه هایی با ویژگی های فرهنگ بومی استان ها

صبح امروز پنجشنبه ۲۳/۰۶/۱۳۸۵ سومين همايش  فصلی  مديران مراكز  استانهای سازمان صدا و سيمای جمهوری اسلامی ايران ، در مركز اردبيل آغاز به كار كرد. مهندس ضرغامي،رييس سازمان صدا و سيماي جمهوري اسلامي ايران در اين همايش، بر لزوم توليد برنامه‌هاي راديويي،تلويزيوني و خبري پرمحتوي با استفاده از ويژگي‌هاي فرهنگ بومي استان‌هاي مختلف كشور تاكيد كرد.

وي مردم را بزرگترين سرمايه رسانه ملي خواند و با اشاره به اين كه توليد برنامه‌هاي پربار، جذاب و با كيفيت از اساسي‌ترين وظايف سازمان صدا و سيما است،افزود: وجود ويژگي‌هاي متنوع فرهنگي در استان‌هاي كشور، زمينه را براي توليد برنامه‌هاي پرمحتوي و جذاب فراهم كرده است، بنابراين برنامه‌سازان مراكز استانها مي‌توانند با به كارگيري درست اين عناصر و ساخت برنامه‌هاي فاخر حضور چشمگيري در برنامه‌هاي شبكه‌هاي سراسري داشته باشند.

ضرغامي با تبيين اهميت عمق و محتوي‌بخشي به برنامه‌هاي توليد شده در مراكز استانها، بهره‌گيري تصويري از فضاي استانها و با استفاده از زبان، لهجه و موسيقي‌هاي محلي در شبكه‌هاي سراسري را لازم و ضروري خواند و افزود: مديران كل مراكز استانها مكلف هستند حداكثر وقت كاري خود را صرف بررسي و تحليل توليدات حوزه فعاليت خود كنند.

رييس سازمان صدا و سيما در ادامه نزديكي انتخابات مجلس خبرگان رهبري را خاطر نشان ساخت و گفت: صدا و سيما همچون انتخاباتهاي ديگر در اين انتخابات هم كاملا بي‌طرف است و ما با استفاده از نظرات كارشناسي و بيان اهميت و نقش مجلس خبرگان و جايگاه رفيع آن در نظام اسلامي پرداخته و مردم را به مشاركت هر چه بيشتر در اين امر مهم ملي فرا مي‌خوانيم.

نيك‌زاد، استاندار اردبيل نيز با تبيين نقش و جايگاه اردبيل، به دليل وحدت و يكپارچگي ايران اسلامي در رسميت دادن به مذهب شيعه، وجود ‌٣٨٠ كيلومتر مرز مشترك اين استان با كشورهاي همسايه و دريافت تصاوير شبكه‌هاي تلويزيوني و راديويي بيگانه در اين استان را خاطرنشان ساخت و به لزوم برنامه‌ريزي و اقدام سازمان صدا و سيما براي افزايش دادن پوشش شبكه‌هاي استاني صدا و سيما در مناطق مختلف اين استان تاكيد كرد.

در اين نشست دو روزه رييس سازمان صدا و سيما، تني چند از معاونان و مديران كل مراكز ‌٣٢ گانه صدا و سيما مسايل و مشكلات مربوط به حوزه‌هاي مختلف فعاليت صدا و سيماي مراكز استان‌ها، را تحليل و بررسي كرده و راهكارهاي لازم براي ارتقاء سطح برنامه سازي را در اين مراكز اتخاذ مي‌كنند.

نویسنده : محمود رضا حسنلو : ٥:۳۱ ‎ب.ظ ; پنجشنبه ٢۳ شهریور ۱۳۸٥
Comments نظرات () لینک دائم