صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران

بهره‌برداری پورتال بزرگ سازمان صدا و سيمای جمهوری اسلامی ایران :

معاون سازمان صدا و سيمای جمهوری اسلامی ایران اعلام کرد:
بهره‌برداری فاز اول پورتال بزرگ سازمان صدا و سيمای جمهوری اسلامی ایران طی هفته‌ها‌ی آينده
اين پورتال می تواند با حمايت به يك پورتال ملی تبديل شود

معاون ریاست سازمان صدا و سيمای جمهوری اسلامی ایران گفت: فاز اول پورتال بزرگ سازمان صدا و سيما طي چند هفته‌ی آينده آماده‌ی بهره‌برداری خواهد شد.

مهدی افراسيابی درباره‌ي علت تاخير در اجراي فاز اول پورتال سازمان صدا و سيما اظهار كرد: فاز اول اين پورتال قرار بود پس از رفع ايراد و اشكالات سيستم بعد از پايان يافتن بازي‌هاي جام جهاني فوتبال، آماده شود و به اطلاع عمومي برسد، اما به دليل تاخير در پرداخت هزينه‌ي اوليه اين طرح از سوي سازمان صدا و سيما زمان بهره‌برداري آن با مشكل مواجه شد.

او افزود: در حال حاضر قول حمايت از اين پروژه داده شده است، اما در شرايط فعلي با بودجه‌اي كه براي تكميل و بهينه سازي سايت ايران سيما دريافت كرده‌ايم، فاز اول پورتال بزرگ صدا و سيما را آماده خواهيم كرد؛ اين مبلغ نيز در حدود 70 ميليون تومان است. همچنين سازمان قول داده است براي استمرار و به روز نگهداري مناسب و مورد نياز اين پورتال از اين پروژه حمايت‌هاي لازم را به عمل آورد.

افراسيابي با اشاره به اين كه اين پورتال يكي از پورتال‌هاي بزرگ كشور است، تصريح كرد: بعضا در برخي از خبرها از اين پورتال به عنوان پورتال ملي ياده شده است، اما اين پورتال، پورتال بزرگ صدا و سيما است كه در صورت حمايت و پشتيباني قابليت تبديل شدن به پورتال ملي را دارد.

معاون ریاست سازمان صدا و سیما چند‌ ماه پيش در يك نشست خبري گفته بود: اين پورتال در پنج فاز زماني به اجرا درخواهد آمد، هر كدام از اجزاي پورتال با نام و آدرس مستقل به نوبت راه‌اندازي مي‌شود و درنهايت، كليه‌ي اجزا به يكديگر پيوسته و زير چتر هدايتي پورتال قرار مي‌گيرند.

او بيشتر مشتريان اين سايت را در حال حاضر ايرانيان خارج از كشور عنوان كرده و گفت: علي‌رغم زحمات و فعاليت‌هاي انجام شده، هنوز زيرساخت‌هاي مخابراتي كشور نمي‌توانند جوابگوي تصاوير متحرك (ويديو) با كيفيت مطلوب براي مردم كشورمان باشد، اما ايرانيان خارج از كشور بدون هيچگونه مشكلي مي‌توانند برنامه‌هاي تلويزيوني سازمان صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران را از اينترنت تماشا كنند.

معاون ریاست سازمان صدا و سيما خاطر نشان كرده بود: كاربردهاي الكترونيكي از قبيل آموزش الكترونيكي، سرويس پيام كوتاه، پست الكترونيكي، بازي‌هاي رايانه‌يي و شبكه‌يي، كارت تبريك و تسليت، تجارت الكترونيكي و سايت تبليغات بازرگاني با هدف معرفي، شناسايي و خريد و فروش كالا و خدمات به روش مدرن اينترنتي از ديگر اجزاي پورتال است كه آماده‌ي بهره‌برداري است.

نویسنده : محمود رضا حسنلو : ۸:٠٢ ‎ب.ظ ; دوشنبه ۱٧ مهر ۱۳۸٥
Comments نظرات () لینک دائم