صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران

شبکه بين المللی خبر سيما در ۶ ماه نخست سال ۱۳۸۵:

عملكرد 6 ماه نخست سال ۱۳۸۵ شبكه‌ی خبر سیما

گروه طرح و تامين برنامه‌ی شبكه‌ی خبر در شش ماه گذشته امسال 21 هزار و 544 دقيقه برنامه توليد و پخش كرده است.

گروه علمي، ‌فرهنگي و هنري شبكه‌ي خبر نيز در 6 ماه گذشته مجموعا دو هزار 382 دقيقه برنامه توليدي داشته است كه 84 درصد آن داراي موضوعات علمي، فرهنگي و هنري و 16 درصد با موضوعات مذهبي بوده است كه شامل برنامه‌هايي مانند جلوه‌هاي نور، سفرنامه علمي فرهنگي، مساجد ايراني و گزارش فرهنگي و هنري است.

گروه طرح و تامين برنامه‌ي شبكه‌ي خبر در شش ماه گذشته، تهيه‌ي 160 پيام متحرك گرافيكي به مدت 160 دقيقه، تهيه اطلاعات مربوط به جهان، كشور و شهرهاي مذهبي در پنجره ويژه هواشناسي، 14 و هزار 490 آيتم و بازبيني بيش از 200 عنوان نسخه بازبيني برنامه مستند خارجي از ديگر فعاليت‌هاي اين گروه بوده است.

در نيمسال اول سال 85 تعداد 221 طرح يا برنامه‌ توليدي در شوراي طرح و برنامه اين گروه بررسي شده است كه 139 طرح تمديد يا تصويب و 78 طرح مردود و 4 طرح هم مسكوت مانده است.

برنامه‌هاي پخش شده در شش ماهه گذشته به مدت 21 هزار و 544 دقيقه توسط اين گروه، شامل ميان برنامه‌هاي مناجات و اذان، برنامه‌هاي اطلاع‌رساني و آب و هواي،اعلام برنامه شبكه خبر،‌آيتم‌هاي خبري در برنامه‌هاي ايران و جهان به روايت تصوير و ميان برنامه‌ها، تهيه و پخش برنامه‌هاي مستند سياسي و ويژه برنامه‌ةاي مناسبت سياسي و برنامه‌ةاي علمي تاميني (تكنولوژي و فناوي، آخرين دستاوردهاي علمي و تكنولوژي جهان، جغرافيا، اقليم شناسي و …) و موسيقي تصوير و وله است

نویسنده : محمود رضا حسنلو : ٩:٢٥ ‎ب.ظ ; یکشنبه ٩ مهر ۱۳۸٥
Comments نظرات () لینک دائم