صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران

خبر فوری : حمله رژیم صهیونیستی به دفتر شبکه پرس تی وی

مهندس عزت الله ضرغامی:استکبار از تاثیر گذاری شبکه های جمهوری اسلامی ایران هراس داردرییس رسانه ملی در گفتگو با باشگاه خبرنگاران جوان ، حمله رژیم صهیونیستی به دفتر شبکه Press TV در غزه را محکوم کرد و گفت: این حمله حاکی از هراس استکبار از روشنگری و تاثیرگذاری شبکه های پر مخاطب جمهوری اسلامی است.
به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان در این حمله در منطقه "برج الشروق" به ساختمان های پرس تی وی، الاقصی، اسکای نیوز، المنار و العربیه آسیب جدی وارد شد وچندین خبرنگار زخمی شدند.
ضرغامی در ادامه افزود: مدیریت آسیا ست نیز مانند یوتل ست تسلیم فشارهای آمریکا شده است و ما به مجامع حقوقی جهانی شکایت کرده ایم و این اقدامات استکبار، عطش افکار عمومی برای مراجعه به شبکه های جمهوری اسلامی را افزایش داده است.
وی گفت: با تلاش های حقوقی، فنی و بازرگانی همکاران رسانه ملی، شبکه های العالم، جام جم، خبر، آی فیلم و پرس تی وی مجددا بر روی یوتل ست قرار گرفت.

 

 

نویسنده : مهندس محمود رضا حسنلو : ۱۱:٤٦ ‎ب.ظ ; دوشنبه ٢٩ آبان ۱۳٩۱
Comments نظرات () لینک دائم

آخرین اخبار breaking news

قطع پخش شبکه های ایران از "آسیاست"

 "Iran broadcasts off "Asia SET

 

در ادامه تحریم های جدید آمریکا علیه ایران، شبکه های ایرانی از ماهواره آسیاست نیز حذف شد.

 

به گزارش شبکه تلویزیونی پرس تی وی، تلاش های غرب برای خاموش کردن صداهای مخالف و متفاوت در دنیای رسانه ها پایان ندارد.

 

در جدیدترین رخداد، شرکت آسیاست شبکه های ایران را از روی ماهواره های خود حذف کرد. 

 

مسئولان این شرکت ماهواره ای که مقر آن در هنگ کنگ است اعلام کردند تصمیم آنها برای قطع خدمات به شبکه های ایران همسو با تحریمهای جدید آمریکاست.

 

اخیرا باراک اوباما رئیس جمهور آمریکا قانونی را امضا کرد که بر اساس آن شرکت های آمریکایی اجازه ندارند با ایران داد و ستد داشته باشند.

 

حدود 37 درصد از سهام شرکت آسیاست در مالکیت شرکت آمریکایی جنرال الکتریک است. این اولین بار نیست که شرکتهای ماهواره ای تحت فشار آمریکا و لابیهای صهونیستی شبکه های ایران را از روی ماهواره های خود حذف می کنند.

 

آوریل گذشته مسئولان در مونیخ دستور دادند تا شرکت ماهواره ای اس ای اس اتریش، پرس تی وی را از ماهواره خود حذف کند. اکتبر نیز دو شرکت ماهواره ای اروپا به نامهای یوتلست و اینتلست نوزده کانال ایران را از ماهواره های اروپا حذف کردند.

 

هر دو شرکت مدعی شدند که این کار را تحت فشار اتحادیه اروپا انجام داده اند اما اتحادیه اروپا این اتهام را رد کرد و بعدا به این شرکتها دستور داد که از توضیح در این خصوص خودداری کنند.
 
 
نویسنده : مهندس محمود رضا حسنلو : ۱۱:۱٥ ‎ب.ظ ; جمعه ٢٦ آبان ۱۳٩۱
Comments نظرات () لینک دائم

در بیرجند اتفاق افتاد :

دستگیری هکر حرفه ای سایت واحد مرکزی خبر


رییس پلیس فضای تولید و تبادل اطلاعات استان خراسان‌ جنوبی از دستگیری هکری در بیرجند خبر داد که سایت واحد مرکزی خبر سازمان صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران (WWW.IRIBNEWS.IR) را مورد حمله قرار داده بود.

سرهنگ حسینی در تشریح این خبر گفت: بنا به گزارش و بررسی‌های انجام شده مبنی بر هک سایت واحد مرکزی خبر صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران توسط فردی با هویت معلوم و ساکن بیرجند، ماموران این یگان اقدامات خود را آغاز کردند.

رییس پلیس فتای استان خراسان‌جنوبی گفت: متهم در بنابر تحقیقات شناسایی و دستگیر شد که پس از حضور در این یگان مورد بازجویی قرار گرفت و به انجام بزه ارتکابی خود اعتراف کرد.

وی افزود: متهم در ادامه به هک‌کردن حدود یک‌هزار سایت‌خارجی و 10 سایت داخلی اقرار کرده و مشخص شد در وبلاگ‌شخصی خود اقدام به آموزش هک کرده است.

حسینی به متخلفان در فضای مجازی هشدار داد: حمله و نفوذ به سایت‌ها و صفحات اینترنتی و دخل و تصرف در آنها و نیز خرید و فروش نرم افزارهای هک و کرک و آموزش این موارد در فضای مجازی جرم تلقی شده و با عاملان آن برخوردی جدی و قاطع خواهد شد.

نویسنده : مهندس محمود رضا حسنلو : ۱۱:۱٧ ‎ب.ظ ; پنجشنبه ٢٥ آبان ۱۳٩۱
Comments نظرات () لینک دائم

رییس رسانه ملی در زنجان گفت :

از مسیرهای جایگزین امکان دسترسی به شبکه‌های ایرانی وجود داردرییس سازمان صدا و سیما در افتتاح پروژه‌های جدید استان زنجان گفت: هدف اصلی استکبار از تحریم اقتصادی، عملیات روانی و تبلیغاتی است و قطع شبکه‌های ماهواره‌یی جمهوری اسلامی علی‌رغم فشار بالای افکار عمومی، به دلیل نگرانی از تأثیر این شبکه‌ها بر جامعه جهانی است.

مهندس سید عزت الله ضرغامی در این مراسم افزود: خوشبختانه از مسیرهای جایگزین،‌ امکان دسترسی به شبکه‌های جمهوری اسلامی در همه جای دنیا وجود دارد.

رییس رسانه ملی تولید فرستنده‌های پیشرفته و پرقدرت رادیو تلویزیونی را نشانه‌ی توان بالای متخصصین ایرانی در خودکفایی علمی و فنی دانست.

نویسنده : مهندس محمود رضا حسنلو : ۱٠:٢۳ ‎ب.ظ ; پنجشنبه ٢٥ آبان ۱۳٩۱
Comments نظرات () لینک دائم

رییس جدید شبکه سه سیما گفت :

 انجام نوآوری در پخش زنده مسابقات فوتبال

نشست خبری مجید زین العابدین مدیر شبکه سهاولین نشست مطبوعاتی «مجید زین العابدین» مدیر جدید شبکه سه که به جای علی اصغر پورمحمدی سکان‌ دار این شبکه به عنوان شبکه جوانان شده، صبح امروز با حضور حسین ذکایی دبیر شورای سیاست‎گذاری ورزش صداوسیما، محمود منتظری مدیر روابط عمومی شبکه سه و نمایندگان رسانه‌های جمعی برگزار شد.

مدیر شبکه سه از بروز برخی خلاقیت‌ها در پخش مسابقات فوتبال نام برد و در این‌باره توضیح داد: در بازی ایران و کره رختکن تیم‌ها نمایش داده شد و با همکاری فدراسیون و سایر نهادها پیش از بازی حرکت تیم‌ها از هتل تا ورود به ورزشگاه را به تصویر کشیدیم. البته این امر در بازی‌های خارجی مرسوم است اما در کشور ما کار نو و جدیدی به حساب می‌آمد. با همت دوستان بخش‌های مختلف شبکه این اتفاق افتاد. البته این امر نیازمند بازنگری است و طراحی بازی ازبکستان مطلوب تر خواهد بود تا مردم تصاویر بهتری تماشا کنند.

نشست خبری مجید زین العابدین مدیر شبکه سهزین العابدین با اشاره به دوربین هایی که برای ضبط بازی در نظر گرفته شده اند، ادامه داد: البته امروز و فردا هوا بارانی است و از این حیث محدودیت هایی خواهیم داشت اما در صورتی که هوا صاف بود تدارک برای برنامه راحت تر صورت می گرفت.
مدیر شبکه سه از تحلیل نرم افزاری بازی با نرم افزار جدید خبر داد و یادآور شد: دوستان ورزشی در حال تکمیل نسخه اولیه این نرم افزار هستند که اکنون قابل رونمایی و ارائه است اما باید تکمیل شود و چند بازی جلو برویم، این اتفاق رخ خواهد داد.

نویسنده : مهندس محمود رضا حسنلو : ٥:۳٢ ‎ب.ظ ; سه‌شنبه ٢۳ آبان ۱۳٩۱
Comments نظرات () لینک دائم

امروز در ساختمان شبکه سه سیما (ساختمان گلخانه) برگزار شد:

گزارش تصویری اولین کنفرانس مطبوعاتی رییس جدید شبکه سه سیمانشست خبری مجید زین العابدین مدیر شبکه سهنشست خبری مجید زین العابدین مدیر شبکه سه مجید زین العابدین مدیر شبکه سه

نویسنده : مهندس محمود رضا حسنلو : ٥:٢٥ ‎ب.ظ ; سه‌شنبه ٢۳ آبان ۱۳٩۱
Comments نظرات () لینک دائم

زین العابدین رییس جدید شبکه سه سیما گفت :

خرید بازی‌ های آسیایی زیر 11 میلیون دلار

مجید زین العابدین مدیر شبکه سه

مدیر جدید شبکه سه سیما با اعلام حمایت قاطع از تیم ملی برای صعود به جام جهانی از خرید بازی‌های آسیایی فوتبال تا سال 2016 با قیمتی زیر 11 میلیون دلار خبر داد.

زین العابدین در این نشست با اشاره به بحث داغ این روزها مربوط به پخش بازی تیم ملی ایران و ازبکستان، اظهار کرد: برای فوتبال‌های مقدماتی جام جهانی برنامه ریزی کردیم و بازی ایران و ازبکستان به نحو مطلوب پخش خواهد شد. همچنین توافق لازم برای خرید بازی‌های آسیایی صورت گرفته است و رویکرد تلویزیون نسبت به پخش بازی‌های تیم ملی کاملا حمایتی است و در راه صعود به جام جهانی تیم ملی را همراهی خواهد کرد.

نویسنده : مهندس محمود رضا حسنلو : ٤:٥٥ ‎ب.ظ ; سه‌شنبه ٢۳ آبان ۱۳٩۱
Comments نظرات () لینک دائم

با حضور سادات رییس شبکه بین المللی العالم :

بازدید خبرنگاران عراقی از شبکه خبری العالم

جمعی از زنان خبرنگار و فعال حوزه رسانه‌ای کشور عراق روز دوشنبه (22 آبان ماه) از شبکه العالم بازدید کردند.

روابط عمومی و امور بین‌الملل شبکه العالم اعلام کرد، در این بازدید که خبرنگارانی از شبکه‌های وطن، الفرات، المسار، اهوار TV و ... حضور داشتند، ابتدا غلامی، مدیر روابط عمومی و امور بین‌الملل ضمن تشریح عملکرد این شبکه در پوشش بیداری اسلامی در کشورهای تونس، مصر، لیبی، یمن، بحرین، گفت: حکام کشورهای عربی با حمایت از گروه‌های مسلح مخالف در سوریه و سرنگون کردن دولت این کشور تلاش می کنند بیداری اسلامی را از هدف اصلی خود منحرف کنند.

 

 

در ادامه رسل ریاض، خبرنگار شبکه المسار ضمن تقدیر از عملکرد العالم در عراق و رقابت سخت این شبکه با شبکه‌های الجزیره و العربیه، خاطرنشان کرد: مردم عراق نخستین بار خبر سقوط صدام را از شبکه العالم و از میدان فردوس بغداد شنیدند. در همین راستا، آلاء الشمری، خبرنگار رادیو بصیرت عراق با قدردانی از شبکه العالم در انعکاس رویدادهای منطقه و کشورهای عربی، رویکرد ناشایست عربستان، ترکیه و قطر را در سوریه مورد نکوهش قرار داد. در پایان مهمانان از سایت، اتاق خبر و استودیوی پخش شبکه بازدید کردند و با نحوه‌ی فعالیت آن آشنا شدند.

نویسنده : مهندس محمود رضا حسنلو : ۱:٤٤ ‎ب.ظ ; سه‌شنبه ٢۳ آبان ۱۳٩۱
Comments نظرات () لینک دائم

ریاست محترم سازمان صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران گفت :

سازندگی در مناطق زلزله زده بی نظیر است

زلزله زدگان آذربایجان شرقی به رغم سرمای سخت منطقه با جدیت به همکاری خود با مسئولان اجرایی ادامه داده و با صبوری شاهد مراحل نهایی تکمیل واحدهای مسکونی خود هستند.

رئیس رسانه ملی در بازدید از روستاهای زلزله زده در گفتگو با هموطنان آسیب دیده با بیان این مطلب افزود تلاش های سازندگی در این مناطق کم نظیر و ارزشمند است و ستادهای بنیاد مسکن استان های مختلف کشور در کنار سایر دستگاه های مسئول با دلسوزی و تلاش شبانه روزی مشغول تکمیل واحدهای مسکونی، واحدهای نگهداری دام و تکمیل زیر ساخت ها می باشند.

آقای ضرغامی افزود: ابعاد حادثه به ویژه سرمای طاقت فرسای فعلی و همچنین گستردگی خدمات نظام در طول این مدت بالاتر از آن است که از طریق گزارش های رادیو تلویزیونی درک شود.

نویسنده : مهندس محمود رضا حسنلو : ۱:۱۱ ‎ب.ظ ; سه‌شنبه ٢۳ آبان ۱۳٩۱
Comments نظرات () لینک دائم

مهندس سید عزت الله ضرغامی در اردبیل گفت :

برخی با سکوت خود مسیر باطل را انتخاب می‌کنند

ریاست محترم سازمان صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران در آیین اختتامیه دهمین اجلاس بین‌المللی تجلیل از پیر‌غلامان حسینی در محل مصلی امام خمینی (ره) اردبیل اظهار کرد: در دوران فتنه که فضا را گرد و غبار آلوده می‌کند و گاه تشخیص مسیر حق و باطل از یکدیگر غیر ممکن به نظر می‌رسد باید دست به دامن ولایت شد و فقط با نگاه به ولی امر مسلمین می‌توان راه حق را از باطل تشخیص داد. 

عزت‌الله ضرغامی خاطرنشان کرد: بعضا شاهد هستیم در این مسیر کسانی راه را به خطا می‌روند که شاید باورش سخت باشد، اما باید مراقب بود تا در فتنه‌ها و گرد و غبارهای روزگار که شیاطین آن را بر پا می‌کنند، راه را به خطا نرویم.

رییس سازمان صدا و سیما در خصوص لغزش و خطر گمراهی در فضای غبارآلود فتنه یادآور شد: در صدر اسلام و در واقعه کربلا شخصیت‌هایی همچون شمر که جانباز جنگ صفین بود چنان گمراه شد که با جسارت کامل به جنگ امام حسین (ع) آمد و خود را در معرض بدنامی و ظلمت و بدسرانجامی قرار داد.

ضرغامی افزود: گاه انسان کور‌دل با وجود آنکه سابقه‌ی انقلابی و جنگ و حریم‌داری در مسائل مختلف را دارد، با یک فتنه چنان منحرف می‌شود که تمام هستی‌اش بر باد می‌رود.او عنوان کرد: فضای فتنه و غبار سابقون و لا‌سابقون نمی‌شناسد بلکه آنهایی که از خط ولایت و دایره تبعیت از امام خارج شوند به قطع یقین در دامن فتنه‌گر دشمن می‌افتند.

رییس رسانه ملی افزود: برخی بزرگان نیز با سکوت خود مسیر باطل را انتخاب می‌کنند که نظیر این سکوت‌ها را در دوران خود نیز شاهد بودیم که در فتنه سال‌های گذشته عده‌ای نه تنها همراه ملت نشدند بلکه سکوت اختیار کردند و چنان در دام گمراهی افتادند که به مانند بزرگان کوفه بعد از شهادت امام حسین(ع) بر سر و زانو زدند. ضرغامی افزود: اگر حمایت از رهبری در زمان خود صورت نگیرد و به بهانه‌های مختلف به تعلل بیفتد، نتیجه آن جز خسران و تباهی و نابودی و بدنامی چیز دیگری نخواهد بود.

نویسنده : مهندس محمود رضا حسنلو : ۳:۱٢ ‎ب.ظ ; جمعه ۱٩ آبان ۱۳٩۱
Comments نظرات () لینک دائم

به همت معاونت صدای جمهوری اسلامی ایران در اردبیل :

دهمین اجلاس تجلیل از پیر غلامان حسینی

 

نویسنده : مهندس محمود رضا حسنلو : ٢:٥٦ ‎ب.ظ ; جمعه ۱٩ آبان ۱۳٩۱
Comments نظرات () لینک دائم

رییس رسانه ملی در جمع خبرنگاران گفت :

فضای رادیو و تلویزیون همیشه باز است

رییس رسانه ملی درباره مناظرات انتخاباتی توضیح داد: برای برنامه‌های تبلیغاتی، مجموعه‌های جالب، پربیننده و عادلانه‌ای برای همه نامزدهای انتخاباتی در نظر گرفته‌ایم و در حال حاضر ستاد انتخابات سازمان صدا و سیما آخرین بررسی‌های لازم را انجام می‌دهد و پس از اینکه این مجموعه به تصویب سازمان صداوسیما رسید، باید در مقطع انتخابات نیز در شورای تبلیغ انتخابات که دستگاه‌های دیگر بیشتری از قانون عضو آن هستند به تصویب برسد. 

یازدهمین اجلاس سراسری فناوری رسانه در زیباکناراو ادامه داد: گفت‌وگوهای دوجانبه، چه بین نامزدهای انتخاباتی و چه طرفداران و نمایندگان آن‌ها که در سال‌های پیش هم تجربه شده و همیشه از برنامه‌های پربیننده ما بوده را باید دوباره پخش کنیم و با استفاده از تجربیات قبلی سازمان و آسیب‌شناسی‌ای که در مورد این مناظرات انجام دادیم می‌توانیم طرح مناسب‌تری را ارائه دهیم تا با کمترین اشکال بیشترین فضای مثبت را هم به لحاظ مشارکت بالاتر و هم به لحاظ معرفی برنامه‌های نامزدها در مقطع انتخابات ارائه دهیم. 

 مصاحبه خبرنگاران با ضرغامی در یازدهمین اجلاس سراسری فناوری رسانه

 

نویسنده : مهندس محمود رضا حسنلو : ٢:۳٦ ‎ب.ظ ; جمعه ۱٩ آبان ۱۳٩۱
Comments نظرات () لینک دائم

در اختتامیه یازدهمین اجلاس سراسری فناوری رسانه اعلام شد:

پرتاب ماهواره مستقل سازمان صدا و سیما

مهندس سید عزت الله ضرغامی به راه‌اندازی ماهواره مستقل سازمان صدا و سیما اشاره کرد و گفت: حادثه قطع شبکه‌های ماهواره‌ای کشور را متوجه کرد که زودتر ماهواره مستقل خود را راه‌اندازی کند. مذاکرات چهارجانبه بین سازمان صدا و سیما، وزارت ارتباطات، وزارت دفاع و معاونت و علمی و فناوری ریاست جمهوری انجام شده تا پخش تلویزیونی از ماهواره اختصاصی جمهوری اسلامی ایران آغاز شود. امیدوارم امروز که به برکت فکر و توانمندی فرزندان ملت وارد این عرصه شده‌ایم در این زمینه نیز موفق باشیم. او تاکید کرد: دنیا شاهد ماهواره تلویزیونی جمهوری اسلامی ایران خواهد بود و ما برای همیشه خودکفا خواهیم شد.

ضرغامی در بخش دیگری از سخنانش آشنایی کامل و دقیق به ظرفیت‌های فنی سازمان را نخستین قدم برای استفاده از تمامی این ظرفیت‌ها عنوان کرد و توضیح داد: گاهی نمی‌دانیم چه تجهیزاتی در انبارهای‌مان وجود دارد و شیوه درست نگهداری آن‌ها را بلد نیستیم که باعث می‌شود تجهیزاتمان از بین بروند. باید ظرفیت‌هایمان را خوب بشناسیم و آموزش نیز در کنار آن وجود داشته باشد.

نویسنده : مهندس محمود رضا حسنلو : ٢:٢۱ ‎ب.ظ ; جمعه ۱٩ آبان ۱۳٩۱
Comments نظرات () لینک دائم

مهندس سید عزت الله ضرغامی در مجتمع آموزشی رفاهی زیبا کنار اعلام کرد :

  تامین بودجه 700 میلیاردی تومانی رسانه ملی از طریق پخش آگهی‌ های بازرگانی

سخنرانی ضرغامی در یازدهمین اجلاس سراسری فناوری رسانهرئیس رسانه ملی از تامین نیمی از بودجه صدا و سیما (700 میلیارد تومان) از طریق پخش پیام‌های بازرگانی خبر داد و گفت: بیشترین مشکلات نظارتی فیلم‌هایی که از تلویزیون پخش می‌شود، مربوط به فیلم‌های سینمایی است.

سخنرانی ضرغامی در یازدهمین اجلاس سراسری فناوری رسانهمهندس سید عزت‌الله ضرغامی رئیس رسانه ملی شب گذشته در حاشیه مراسم قدردانی از برگزیدگان یازدهمین اجلاس سراسری فناوری رسانه در جکع خبرنگاران در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه تبلیغات تلویزیون مدتی است به سمت تبلیغ‌هایی نظیر تبلیغات شبکه‌های ماهواره‌ای رفته، گفت: سازمان صداوسیما نیمی از اعتباراتی که برای اداره سازمان نیاز دارد، از طریق درآمدهای بازرگانی‌اش است و من فکر می‌کنم هیچ دستگاهی این توانمندی را ندارد که بخش بزرگی ‌از بودجه خود را که بالغ بر 700 میلیارد تومان می‌شود را از طریق درآمدهای خود کسب کند. 

 

یازدهمین اجلاس سراسری فناوری رسانه در زیباکنارهمین مقدار که باید از طریق درآمدهای خود کسب کند، در واقع تبلیغاتی است که مجانی انجام می‌دهد. بسیاری از نهادهای تبلیغی و دینی که تبلیغات آن‌ها در همان باکس مربوط به تبلیغات بازرگانی پخش می‌شود، در ساعات پر‌بیننده به همان میزان هم مجانی پخش می‌شوند اما به همان میزان هم کسب درآمد در این سطح کار بالا است.

مصاحبه خبرنگاران با ضرغامی در یازدهمین اجلاس سراسری فناوری رسانهوی افزود: تقریبا چند صد میلیارد تومان تبلیغ هم به خاطر ضوابط نظارتی که داریم، پخش نمی‌کنیم. خیلی از کالاها در کشور هستند که تولید می‌شوند، بخشی از آن هم ممکن است شرکت‌های خارجی و بخشی هم داخلی باشند که به خاطر نوع ضوابطی که ما داریم، این تبلیغات را پخش نمی‌کنیم. اما طبق ضوابط خودمان آن چارچوب‌هایی که یک کالا از وزارت بهداشت و درمان پروانه می‌گیرد، آرم استاندارد و مجوزهای کلی و قانونی دارد و مشمول بعضی از بحث‌های نظارتی ما نمی‌شود، همه جزو کارهای تبلیغاتی ما می‌شود و این مورد هم که شما می‌گویید من در جریان نیستم.یازدهمین اجلاس سراسری فناوری رسانه در زیباکنار

نویسنده : مهندس محمود رضا حسنلو : ٤:۳٢ ‎ب.ظ ; پنجشنبه ۱۸ آبان ۱۳٩۱
Comments نظرات () لینک دائم

در آغاز به کار یازدهمین اجلاس سراسری فناوری رسانه بیان شد :

جسله ضرغامی با رهبر فرزانه انقلاب اسلامی

pics/1383/9/Photo/427.jpgمهندس سید عزت‌ الله ضرغامی در آغاز یازدهمین اجلاس سراسری فناوری رسانه گفت : از صمیم قلب کارهای ارزشمند و متنوع این حوزه را تحسین می‌کنم.

روز 16 آبان جلسه خوبی با رهبر معظم انقلاب داشتم و در حدود یک ساعت دیدار خصوصی که با ایشان داشتم، علی‌رغم اینکه در حوزه‌های دیگر مطالبی برای گفتن داشتم، احساس کردم به قدری در حوزه جنگ سرد مسائلی وجود دارد و نگرانی‌هایی ایجاد می‌شود که حتما باید گفته شود.pics/1383/9/Photo/423.jpg

 وی ادامه داد : با پیش‌بینی‌ها و نقشه‌های شما بسیاری از نگرانی‌ها برطرف شده و ما امیدواری بسیاری داریم در جنگ سخت که در حوزه سخت‌افزاری رسانه بوده و جنگ روانی است ، به موفقیت‌هایی برسیم. امروز نظام استکباری به رهبری امریکا در یک سو قرار دارد و یک طرف دیگر نظام عدالت‌ خواه با محوریت جمهوری اسلامی است. 

pics/1384/5/photo/1128.jpg

 ضرغامی تصریح کرد: در مناظره‌های اخیر امریکا هم بیشتر صحبت‌ها بر محور جمهوری اسلامی بود که این مساله اخیر اوج اقتدار جمهوری اسلامی را نشان می‌دهد. بیشترین تمرکز آن‌ها روی عملیات روانی است. ما این رسانه‌ها را مرتبا رصد می‌کنیم. آن‌ها کوچک‌ترین اتفاقی را که در کشور می‌افتد و ارزش خبری ندارد، به قدری بزرگ‌نمایی می‌کنند که نشان دهند جنگ اقتصادی‌شان چه تاثیری روی ملت ایران گذاشته است.

نویسنده : مهندس محمود رضا حسنلو : ۳:۱٥ ‎ب.ظ ; پنجشنبه ۱۸ آبان ۱۳٩۱
Comments نظرات () لینک دائم

در حاشیه سخنرانی ریاست محترم سازمان در مجتمع زیباکنار

خاطره مهندس ضرغامی : حاج آقا ، کلوزآپ

ضرغامی در بخش دیگری از سخنانش به مدیریت داشته‌ها اشاره کرد و در این باره به ذکر خاطره‌ای از دوران مدیریتش بر ‌معاونت سینمایی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی پرداخت.

او گفت: آن زمان دو سالن نمایش فیلم ارشاد توسط پیرمردی از اقلیت‌های کشورمان به نام ویگن نگهداری می‌شد. او فردی بسیار با دقت و متعهدی بود و از آنچه که در اختیارش قرار گرفته بود به خوبی محافظت می‌کرد و تا زمانی که سالن‌ها دست ایشان بود، هیچ مشکلی وجود نداشت.عزت الله ضرغامی در یازدهمین اجلاس سراسری فناوری رسانه در زیباکنار

وی ادامه داد: یک بار سر فیلمی که قرار بود به جشنواره فیلم فجر برود، به خاطر وجود چند کلوزآپ از خانمی آرایش کرده که از کلاه‌گیس هم استفاده کرده بود، با سازنده به اختلاف خورده بودیم. تا اینکه قرار شد من به عنوان داور فیلم را با سازنده ببینیم و او آن‌ها را حذف کند. روزی که برای تماشای فیلم به سالن ویگن رفته بودیم، سازنده فیلم مدام صحبت می‌کرد تا حواس من را از کلوزآپ‌ها پرت کند و من کمتر از آن‌ها حذف کنم، اما ویگن که فردی بسیار متعهد بود و در این مدت گوشه‌ای ایستاده بود، هرگاه کلوزآپ آن خانم می‌آمد، برای اینکه از دستمان در نرود می‌گفت حاج آقا کلوزآپ. سازنده که از این حرکت ویگن ناراحت شده بود گفت که تو برای چه در کار ما دخالت می‌کنی؟ او هم پاسخ داد من تعهد دارم و تا زمانی که اینجا کار می‌کنم، وظایفم را به درستی انجام خواهم داد.

سخنرانی ضرغامی در یازدهمین اجلاس سراسری فناوری رسانه

نویسنده : مهندس محمود رضا حسنلو : ۳:٠۱ ‎ب.ظ ; پنجشنبه ۱۸ آبان ۱۳٩۱
Comments نظرات () لینک دائم

در حاشیه برگزاری یازدهمین اجلاس سراسری فناوری رسانه :

بازدید ریاست محترم سازمان صدا و سیما از نمایشگاه دست آوردهای فنی رسانه ملی

یازدهمین اجلاس سراسری فناوری رسانه در زیباکنار

یازدهمین اجلاس سراسری فناوری رسانه در زیباکنار

یازدهمین اجلاس سراسری فناوری رسانه در زیباکنار

یازدهمین اجلاس سراسری فناوری رسانه در زیباکنار

یازدهمین اجلاس سراسری فناوری رسانه در زیباکنار

نویسنده : مهندس محمود رضا حسنلو : ٢:۳٩ ‎ب.ظ ; پنجشنبه ۱۸ آبان ۱۳٩۱
Comments نظرات () لینک دائم

با حضور ریاست محترم سازمان صدا و سیما :

رونمایی از جدیدترین تجهیزات رسانه ملی

 

یازدهمین اجلاس سراسری فناوری رسانه در زیباکناراز 4 دستگاه فنی و نمونه معاونت توسعه و فناوری رسانه ملی دیشب با حضور ریاست محترم سازمان صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران در مجتمع آموزشی و رفاهی زیبا کنار رونمایی شد .یازدهمین اجلاس سراسری فناوری رسانه در زیباکناراین تجهیزات ، شامل فرستنده رادیویی FM10 کیلو وات مایع خنک ، فرستنده یک کیلو وات تلویزیونی دیجیتال مایع خنک ، لینک رادیویی STM1 و دستگاه مولتی ایمیج پروسسور multi image Processor  با حضور مهندس سید عزت الله ضرغامی ریاست محترم سازمان رونمایی شد . گفتنی است امروز 8 کمسیون تخصصی و 3 کمسیون مشترک به همراه یک جلسه عمومی برای مدیران و کارشناسان فنی رسانه ملی در یازدهمین اجلاس سراسری توسعه و فناوری رسانه برگزار می شود.در حاشیه یازدهمین اجلاس سراسری فناوری رسانه

نویسنده : مهندس محمود رضا حسنلو : ٢:٢٥ ‎ب.ظ ; پنجشنبه ۱۸ آبان ۱۳٩۱
Comments نظرات () لینک دائم

با حضور مهندس سید عزت الله ضرغامی صورت گرفت :

آغاز یازدهمین اجلاس سراسری فناوری رسانه

 

یازدهمین اجلاس سراسری فناوری رسانه در زیباکنار

یازدهمین «اجلاس سراسری فناوری رسانه ملی» با شعار «تولید ملی،توسعه رسانه و اقتصاد مقاومتی» روز گذشته 17 آبان ماه در مجتمع فرهنگی تفریحی سازمان صدا و سیما در زیباکنار برگزار شد.

سخنرانی ضرغامی در یازدهمین اجلاس سراسری فناوری رسانه

در این اجلاس که مهندس سید عزت‌ الله ضرغامی ریاست محترم سازمان صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران،علی‌عسگری معاون محترم توسعه و فناوری رسانه سازمان و استاندار گیلان حضور داشتند ، بر توانایی فنی سازمان صدا و سیما در خودکفایی فنی تاکید شد.

عزت الله ضرغامی در یازدهمین اجلاس سراسری فناوری رسانه

علی عسگری معاون محترم توسعه و فناوری سازمان گفت: نحوه اداره بخش سازمان به این مساله برمی‌گردد که ما با چه دیدگاهی آینده فناوری رسانه را در نظر بگیریم. زمانی «برودکست» ظهور کرد و تلویزیون و رادیو یک طرفه به وجود آمد که اصل ارتباطات رسانه را خلق و دنیا را دگرگون کرد. بعضی از صاحبان نظر حتی معتقدند جهانی شدن تحت تاثیر تلویزیون هم بوده است اما امروز ظهور دیجیتال و به دنبال آن «پهن باند» است که فناوری‌های جدید را ایجاد و دنیا را دگرگون می‌کند. این فناوری‌ها می‌توانند موازنه قدرت را برهم بزنند و تلویزیون تعاملی را به صورت تدریجی شکل دهند.

یازدهمین اجلاس سراسری فناوری رسانه در زیباکنار

 

او ادامه داد: فناوری‌های تعاملی آرام آرام اوج می‌گیرند و تلویزیون‌های یک طرفه را پایین می‌کشند. «آی. پی. تی. وی(IPTV)»، وب کست‌ها، شبکه‌های اجتماعی و تولید محتوا توسط کاربران و «اسمارت تی وی» و شبکه‌های اینترنتی فضای دنیای رسانه‌ای را دگرگون می‌کنند. اگر نام فضای پیچیده و پرجاذبه‌ای که در آن قرار گرفته‌ایم را سپهر رسانه‌ای بگذاریم متوجه می‌شویم با یک سپهر رسانه‌ای جدید مواجه هستیم که بدون توجه به این آینده محتوم نمی‌توانیم درباره آینده صحبت کنیم. علی عسگری تاکید کرد: ما بر اساس این دیدگاه است که آینده را شکل می‌دهیم. نگاه ما به آینده پهن باند است ولی این، بدون درک فضای رسانه‌ای آینده ممکن نیست و بدون آن نمی‌توانیم قدم از قدم برداریم. اگر ما تکنولوژی را از دست بدهیم نفوذمان کم خواهد شد.

 

یازدهمین اجلاس سراسری فناوری رسانه در زیباکنار

 

او سپس به فعالیت‌های فنی سازمان در سال‌های گذشته اشاره کرد و گفت: در گذشته باید از آنالوگ عبور می‌کردیم که سال 90 نقطه عطف ما در شبکه‌های دیجیتال بود و خودمان را از صفر به 60 درصد رساندیم. در حال حاضر پوشش دیجیتالی ما 60 درصد است و ما تلاشمان را برای رسیدن به مرز 90 درصد ادامه می‌دهیم.از موضوعات مهم دیگر استفاده از ماهواره‌هاست که توانستیم صدا و سیمای جمهوری اسلامی را به همه جا برسانیم. قبلا شبکه‌های ما از سه ماهواره پخش می‌شد اما امروز از 21 ماهواره استفاده می‌کنیم. علی‌عسگری تاکید کرد: دشمنان ما که از هر فرصتی برای ضربه زدن به جمهوری اسلامی استفاده می‌کنند شبکه‌های ما را از روی برخی ماهواره‌ها برداشتند اما ما سیگنال‌رسانی نوری را پیش بردیم و امروز برخلاف تصور دشمنان در شرایط خوبی به سر می‌بریم و می‌توانیم پاسخگوی هر حرکتی از طرف دشمن باشیم.

یازدهمین اجلاس سراسری فناوری رسانه در زیباکنار

نویسنده : مهندس محمود رضا حسنلو : ٢:۱٩ ‎ب.ظ ; پنجشنبه ۱۸ آبان ۱۳٩۱
Comments نظرات () لینک دائم