صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران

رياست سازمان صدا و سيمای جمهوری اسلامی ايران تاکيد کرد :

پخش سريال های ماه  رمضان تلويزيون هماهنگ

با اقامه فريضه نماز تنظيم شده است

سريال های تلويزيون در شبکه های مختلف به گونه ای در ماه رمضان پخش
می شود که روزه داران فرصت حضور در نمازهای جماعت را داشته باشند.

 با توجه به استقبال از سريال هاي تلويزيوني در ماه مبارک رمضان از يک سو و درخواست هاي مکرر از سيما به منظور تداخل پيدانکردن سريال هاي ياد شده با زمان انجام فريضه نماز ، پخش اين برنامه ها به گونه اي تنظيم شده است که مردم يک ساعت فرصت داشته باشند تا در نمازهاي جماعت حضور يابند.براساس اطلاعيه صادره سيما ، جدول سريال چهارگانه به گونه اي تنظيم شده است تا سريال شبکه هاي دوم و سوم سيما به نامهاي «آخرين گناه» و «خوب ، بد ، زشت» از ساعت 19 - 18:30 و 19:30 - 19 پخش شود و يک ساعت پس از ساعت 19:30 سريال هاي شبانه شبکه هاي يک و تهران به نامهاي «صاحبدلان» و «بوي خوش زندگي» به ترتيب از ساعت ۲۱-۲۰:۳۰ و 21:30 - 21 پخش خواهد شد. 

نویسنده : مهندس محمود رضا حسنلو : ۱۱:٠٩ ‎ب.ظ ; پنجشنبه ۳٠ شهریور ۱۳۸٥
Comments نظرات () لینک دائم

رياست سازمان صدا و سيمای جمهوری اسلامی ايران تاکيد کرد :

سیدعزت ‌الله ضرغامی :
سازمان صدا و سيمای جمهوری اسلامی ایران در انتخابات مجلس خبرگان رهبری كاملا بی ‌طرف است .
استفاده از زبان و موسيقی های محلی در شبكه‌های سراسری صدا و سیما کاملا ضروری است .

سومين همايش فصلي مديران مراكز استان‌هاي صدا و سيما با حضور ریاست سازمان صداوسيما در مركز اردبيل آغاز به كار كرد.

 مهندس سید عزت‌الله ضرغامي در اين همايش، بر لزوم توليد برنامه‌هاي راديويي،تلويزيوني و خبري پرمحتوي با استفاده از ويژگي‌هاي فرهنگ بومي استان‌هاي مختلف كشور تاكيد كرد. رييس صداوسيما مردم را بزرگترين سرمايه رسانه ملي خواند و با اشاره به اين كه توليد برنامه‌هاي پربار، جذاب و با كيفيت از اساسي‌ترين وظايف سازمان صدا و سيماست، افزود: وجود ويژگي‌هاي متنوع فرهنگي در استان‌هاي كشور، زمينه را براي توليد برنامه‌هاي پرمحتوي و جذاب فراهم كرده است، بنابراين برنامه‌سازان مراكز استان‌ها مي‌توانند با به كارگيري درست اين عناصر و ساخت برنامه‌هاي فاخر، حضور چشمگيري در برنامه‌هاي شبكه‌هاي سراسري داشته باشند. ضرغامي با تبيين اهميت عمق و محتوي‌بخشي به برنامه‌هاي توليد شده در مراكز استان‌ها، بهره‌گيري تصويري از فضاي استان‌ها و با استفاده از زبان، لهجه و موسيقي‌هاي محلي در شبكه‌هاي سراسري را لازم و ضروري خواند و افزود: مديران كل مراكز استان‌ها مكلف هستند حداكثر وقت كاري خود را صرف بررسي و تحليل توليدات حوزه فعاليت خود كنند. رييس سازمان صدا و سيما در ادامه نزديكي انتخابات مجلس خبرگان رهبري را خاطرنشان كرد و گفت: صدا و سيما هم‌چون انتخابات‌هاي ديگر در اين انتخابات هم كاملا بي‌طرف است و ما با استفاده از نظرات كارشناسي و بيان اهميت و نقش مجلس خبرگان و جايگاه رفيع آن در نظام اسلامي پرداخته و مردم را به مشاركت هر چه بيشتر در اين امر مهم ملي فرا مي‌خوانيم. به گزارش ايسنا، نيك‌زاد، استاندار اردبيل نيز با تبيين نقش و جايگاه اردبيل، به دليل وحدت و يكپارچگي ايران اسلامي در رسميت دادن به مذهب شيعه، وجود ‌380 كيلومتر مرز مشترك اين استان با كشورهاي همسايه و دريافت تصاوير شبكه‌هاي تلويزيوني و راديويي بيگانه در اين استان را خاطرنشان ساخت و به لزوم برنامه‌ريزي و اقدام سازمان صدا و سيما براي افزايش دادن پوشش شبكه‌هاي استاني صدا و سيما در مناطق مختلف اين استان تاكيد كرد. در اين نشست دو روزه رييس سازمان صدا و سيما، تني چند از معاونان و مديران كل مراكز ‌32 گانه صدا و سيما مسايل و مشكلات مربوط به حوزه‌هاي مختلف فعاليت صدا و سيماي مراكز استان‌ها، را تحليل و بررسي كرده و راهكارهاي لازم براي ارتقاء سطح برنامه سازي را در اين مراكز اتخاذ مي‌كنند.

نویسنده : مهندس محمود رضا حسنلو : ٧:٥٢ ‎ب.ظ ; جمعه ٢٤ شهریور ۱۳۸٥
Comments نظرات () لینک دائم

رياست سازمان صدا و سيمای جمهوری اسلامی ايران در جمع مديران ارشد سازمان :

تاکید مهندس ضرغامی

بر تولید برنامه هایی با ویژگی های فرهنگ بومی استان ها

صبح امروز پنجشنبه ۲۳/۰۶/۱۳۸۵ سومين همايش  فصلی  مديران مراكز  استانهای سازمان صدا و سيمای جمهوری اسلامی ايران ، در مركز اردبيل آغاز به كار كرد. مهندس ضرغامي،رييس سازمان صدا و سيماي جمهوري اسلامي ايران در اين همايش، بر لزوم توليد برنامه‌هاي راديويي،تلويزيوني و خبري پرمحتوي با استفاده از ويژگي‌هاي فرهنگ بومي استان‌هاي مختلف كشور تاكيد كرد.

وي مردم را بزرگترين سرمايه رسانه ملي خواند و با اشاره به اين كه توليد برنامه‌هاي پربار، جذاب و با كيفيت از اساسي‌ترين وظايف سازمان صدا و سيما است،افزود: وجود ويژگي‌هاي متنوع فرهنگي در استان‌هاي كشور، زمينه را براي توليد برنامه‌هاي پرمحتوي و جذاب فراهم كرده است، بنابراين برنامه‌سازان مراكز استانها مي‌توانند با به كارگيري درست اين عناصر و ساخت برنامه‌هاي فاخر حضور چشمگيري در برنامه‌هاي شبكه‌هاي سراسري داشته باشند.

ضرغامي با تبيين اهميت عمق و محتوي‌بخشي به برنامه‌هاي توليد شده در مراكز استانها، بهره‌گيري تصويري از فضاي استانها و با استفاده از زبان، لهجه و موسيقي‌هاي محلي در شبكه‌هاي سراسري را لازم و ضروري خواند و افزود: مديران كل مراكز استانها مكلف هستند حداكثر وقت كاري خود را صرف بررسي و تحليل توليدات حوزه فعاليت خود كنند.

رييس سازمان صدا و سيما در ادامه نزديكي انتخابات مجلس خبرگان رهبري را خاطر نشان ساخت و گفت: صدا و سيما همچون انتخاباتهاي ديگر در اين انتخابات هم كاملا بي‌طرف است و ما با استفاده از نظرات كارشناسي و بيان اهميت و نقش مجلس خبرگان و جايگاه رفيع آن در نظام اسلامي پرداخته و مردم را به مشاركت هر چه بيشتر در اين امر مهم ملي فرا مي‌خوانيم.

نيك‌زاد، استاندار اردبيل نيز با تبيين نقش و جايگاه اردبيل، به دليل وحدت و يكپارچگي ايران اسلامي در رسميت دادن به مذهب شيعه، وجود ‌٣٨٠ كيلومتر مرز مشترك اين استان با كشورهاي همسايه و دريافت تصاوير شبكه‌هاي تلويزيوني و راديويي بيگانه در اين استان را خاطرنشان ساخت و به لزوم برنامه‌ريزي و اقدام سازمان صدا و سيما براي افزايش دادن پوشش شبكه‌هاي استاني صدا و سيما در مناطق مختلف اين استان تاكيد كرد.

در اين نشست دو روزه رييس سازمان صدا و سيما، تني چند از معاونان و مديران كل مراكز ‌٣٢ گانه صدا و سيما مسايل و مشكلات مربوط به حوزه‌هاي مختلف فعاليت صدا و سيماي مراكز استان‌ها، را تحليل و بررسي كرده و راهكارهاي لازم براي ارتقاء سطح برنامه سازي را در اين مراكز اتخاذ مي‌كنند.

نویسنده : مهندس محمود رضا حسنلو : ٥:۳۱ ‎ب.ظ ; پنجشنبه ٢۳ شهریور ۱۳۸٥
Comments نظرات () لینک دائم

رياست سازمان صدا و سيمای جمهوری اسلامی ايران

سیدعزت الله ضرغامی : سه  هزار ميليارد ريال  برای  پوشش  كامل  صدا و سيما  در كشور نياز است.
مهندس سید عزت‌الله ضرغامي روز يكشنبه در مشهد در گفت و گو با خبرنگاران با اعلام مطلب فوق افزود: امروز مناطقي در كشور وجود دارد كه هيچ پوشش راديويي و تلويزيوني ندارند. رییس سازمان صدا وسیما اظهار داشت: اين نقاط كور در همه جاي كشور پراكنده است اما عموما با همه حساسيت ها، بيشتر در مناطق مرزي است. وي گفت : پوشش صدا و سيماي جمهوري اسلامي و توسعه آن به مناطق مختلف به خصوص در منطقه خراسان به دليل وضعيت مرزي و شرايط خاصي كه دارد براي ما اهميت ويژه‌اي دارد. وي با اشاره به اينكه تبديل سيستم قديمي آنالوگ به سيستم جديد ديجيتال ، تحول بزرگي در عرصه فني رسانه‌اي است ، گفت: اين كار به تازگي آغاز شده و هنوز تا تكميل نهايي اين سيستم در صدا و سيما به گونه‌اي كه گيرنده‌هاي مردم هم در حوزه تصوير و هم در صدا به سيستم ديجيتال تبديل شود، راه درازي در پيش است . وي اظهار داشت: ما كمتر از ‪ ۱۰‬سال فرصت داريم كه‌تمامي بخشهاي فني صدا و سيما را از آنالوگ به‌ديجيتال تبديل كنيم و اگر اين كار و سرمايه‌گذاري لازم انجام نشود به طور قطع در آينده‌اي نه چندان دور با مشكل جدي مواجه مي شويم. مهندس ضرغامي از برآورد اعتباري اين طرح و تدوين جزييات اجرايي آن خبر داد و گفت: اگر سالانه اعتبار مشخصي براي اين پروژه بزرگ از سوي دولت در نظر گرفته شود، زودتر از زمان تعيين شده، كشور به سيستم ديجيتال مجهز مي‌شود. وي اين اقدام را تحول بزرگي در كيفيت صدا و تصوير،تنوع و قدرت افزايش شبكه‌هاي مختلف ، قدرت مانور و توانمندي برنامه‌سازان و كساني كه دست اندركار توليد برنامه‌هاي راديو و تلويزيون هستند، دانست. مهندس ضرغامي گفت :امروز ما به‌نام اسلام و جمهوري اسلامي اميد مردم جهان هستيم و بايد به‌نحو مطلوب و با كيفيت بالا توليدات خود را عرضه كنيم‌و براي اين امر بايد در اين بخش سرمايه‌گذاري شود تا از حداقل‌ها برخوردار شويم. وي در ادامه در زمينه ماه مبارك رمضان و برنامه‌هاي صدا و سيما در اين زمينه هم افزود: اين ماه پرفضيلت فرصتي است براي آحاد مردم كه از بركات آن استفاده لازم را ببرند و رسانه ملي هم در اين رابطه وظيفه و مسووليت سنگيني بر عهده دارد. رييس سازمان صدا و سيما با بيان اينكه مخاطبين ما بسيار متفاوت و متنوع هستند، افزود: امسال چهار مجموعه تلويزيوني نمايشي با موضوعات معنوي و قرآني كه كاملا منطبق با حال و هواي اين ماه است تهيه شده و هم‌اينك مراحل آخر تصويربرداري و تدوين را مي‌گذراند. وي با بيان اينكه امسال زودتر وارد عمل شده و اعتبار مشخصي هم به آن اختصاص داده شده ابراز اميدواري كرد كه امسال هم همچون سال قبل كه سريال هاي معنوي سيما توانست از جايگاه خوبي بين مخاطبان برخوردار شود، پر مخاطب و مفيد باشد. وي ادامه داد: همچنين در پي آن هستيم زماني مشخص شود براي آنكه مردم فرصت شركت در نمازهاي جماعت مساجد محل را داشته باشند. وي مشكل كنوني در اين زمينه را اختلاف افقي دانست كه از شرقي‌ترين مناطق كشور تا غربي‌ترين آن ، سه ربع ساعت اختلاف افق وجود دارد. وي با اشاره به مذاكراتي كه با مركز رسيدگي به‌امور مساجد و برخي شخصيت هاي مذهبي انجام شده ابراز اميدواري كرد كه بتوان يك ساعت فضاي خالي براي انجام امور عبادي مردم در نظر گرفت. مهندس ضرغامي گفت : علاوه بر مجموعه‌هاي نمايشي،برنامه‌هاي بسيار متنوعي در زمينه مسائل معنوي فراهم شده كه برنامه‌هاي ويژه سحر و افطار و توليدات متنوع ديگر براي مردم از جمله آنها است.

نویسنده : مهندس محمود رضا حسنلو : ۱٠:٥٦ ‎ب.ظ ; چهارشنبه ٢٢ شهریور ۱۳۸٥
Comments نظرات () لینک دائم